Holland ball

Dnes pokračujeme v rámci Dutch Soccer School ďalšou útočnou hernou kombináciou s prítomnosťou súpera. Opäť ide o náročnejšie cvičenie, v ktorom je prítomných už 6 hráčov súpera. Vzory útočných herných kombinácií sú rovnaké alebo podobné ako v predchádzajúcich cvičeniach Holandskej futbalovej školy.

 

 

ÚHK č.3 so súperom

V nasledovnom cvičení opäť narastá počet súperových hráčov. Pri cvičení je prítomných už 6 obrancov súpera. Každý zo stredových hráčov útočiaceho tímu má teraz svojho obrancu.

Útočná akcia začína opäť u stredných obrancov. Jeden z dvoch stredných obrancov musí byť po prihrávke pripravený na to, že sa k nemu môže vrátiť lopta. Pri tomto cvičení je pre hráčov dôležité udržať vzájomný kontakt a efektívne komunikovať. Tréner sa uistí, že hráči udržujú navzájom očný kontakt a určuje tempo cvičenia používaním hlasu.

 

Kľúčové body cvičenia:

1. Rýchla práca s loptou

2. Jednoduché presné prihrávky v pohybe

3. Hrať priamočiaro

4. Vykonávať cvičenie na oboch krídlach

5. Pozičná hra

6. Efektívna komunikácia medzi hráčmi

 

Popis cvičenia:

Cvičenie prebieha striedavo po oboch stranách. Keďže v cvičení nie je predpísaný presný model útočnej hernej kombinácie, hráči čerpajú podnety z naučených útočných herných kombinácií z predchádzajúcich cvičení. Keďže sú v akcii prítomní obrancovia a všetko sa blíži reálnej hre, útočiaci hráči riešia rôzne útočné varianty.

Na obrázku č.1 je prvý možný variant ÚHK. Akciu začína hráč č.2 (stredný obranca), ktorý si vymení loptu s druhým stredným obrancom č.3. Potom hráč č.2 prihráva po zemi na nabiehajúceho hráča č.4 (defenzívny záložník), ktorý mu loptu okamžite vracia. Hráč č.2 potom prihráva z prvej dlhú loptu vzduchom na hráča č.9 (útočník), ktorý z prvej prihráva na hráča č.11 (útočník alebo ofenzívny záložník). Hráč č.11 sa snaží zbaviť súpera č.4 a zakončuje kombináciu strelou na bránu.

ÚHK č.3 pri systéme 4-3-3 so súperom - variant 1

 

Na obrázku č.2 je druhý možný variant ÚHK. Akciu začína hráč č.2 (stredný obranca), ktorý si vymení loptu s druhým stredným obrancom č.3. Potom hráč č.2 prihráva po zemi alebo vzduchom dlhšiu loptu na hráča č.8 (krajný útočník). Hráč č.8 prvým dotykom prihráva loptu na hráča č.5 (krajný obranca). Hráč č.5 trochu vedie loptu a prihráva po zemi pred hranicu pokutového územia na nabiehajúceho hráča č.11 (útočník). Hráč č.11 prvým dotykom posúva loptu na krídlo nabiehajúcemu hráčovi č.8, ktorý centruje loptu do pokutového územia. Do zakončenia idú hráči č.9 (predná žrď) a č.11 (zadná žrď). Pri nábehu vidíme u hráčov typickú črtu holandskej futbalovej školy - vzájomné prekríženie pri nábehu do zakončenia.

ÚHK č.3 pri systéme 4-3-3 so súperom - variant 2

 

Na obrázku č.3 je tretí možná variant ÚHK. Akciu začína hráč č.2 (stredný obranca), ktorý si vymení loptu s druhým stredným obrancom č.3. Potom hráč č.2 prihráva loptu po zemi nabiehajúcemu hráčovi č.4 (defenzívny záložník), ktorý mu loptu vracia prvým dotykom. Hráč č.2 prihráva dlhú loptu po zemi alebo vzduchom viac do stredu nabiehajúcemu hráčovi č. 7 (krajný útočník). Hráč č.7 si loptu preberie smerom k čiare dobrým prvým dotykom a po rýchlom otočení sa prihráva loptu do krídelného priestoru nabiehajúcemu hráčovi č.4. Hráč č.4 centruje loptu do pokutového územia nabiehajúcim hráčom č.9 a č.11. Pri nábehu dochádza opäť u týchto hráčov k prekríženiu.

ÚHK č.3 pri systéme 4-3-3 so súperom - variant 3
 

 
Musíte tiež vidieť:

Dutch Soccer School - Holandský futbalový systém 4-3-3

SAQ Program - Maďarský futbalový gigant prijal SAQ Tréning

Women´s Soccer - Slovenská ženská reprezentácia úspešná na Istria Cup 2015

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It