Holandsko logo

Pred týždňom sme si predstavili prvú útočnú hernú kombináciu pri systéme 4-3-3 s typickým prvkom Holandskej futbalovej školy, ktorým je prítomnosť súpera. V dnešnom cvičení to bude náročnejší variant ako minule, keďže budú prítomní traja obrancovia. Cvičenie je určené len pre registrovaných hráčov.

{guest}

Prihláste sa, alebo ak ešte nemáte účet, zadarmo sa zaregistrujte tu.  {/guest}

{!guest}

Vzory útočných herných kombinácií zostávajú rovnaké alebo podobné. Rozdiel v cvičeniach je v tom, že je už prítomný stále väčší odpor súpera. 

 

ÚHK č.2 so súperom

V tomto cvičení je špeciálna pozornosť venovaná úlohe podporného ofenzívneho záložníka. Práve tento hráč je zodpovedný za prihrávku na nabiehajúceho krajného obrancu. Rozdiel od predchádzajúceho cvičenia ÚHK č.1 so súperom je aj v tom, že je prítomný ďalší v poradí už tretí obranca. Jeden obranca atakuje hráča č.11 (krajný útočník), druhý obranca atakuje hráča č.10 (ofenzívny záložník). Tretí obranca bráni hráča č. 9 (stredného útočníka). Krajný obranca č.4 začína nabiehať v momente, keď sa k lopte dostáva krajný útočník č.11. Pretože už ide o zložité cvičenie, tréner vysvetľuje postavenie hráčov podľa jednotlivých pozícií. Centrovanú loptu od krajného útočníka zakončujú pred bránou stredný útočník č.9 a ofenzívny stredný záložník č.11, ktorí sú bránení obrancami.


Kľúčové body cvičenia:

1. Rýchla práca s loptou

2. Jednoduché presné prihrávky v pohybe

3. Hrať priamočiaro

4. Vykonávať cvičenie na oboch krídlach

5. Pozičná hra

 

Popis cvičenia:

Ak máte dostatok hráčov cvičenie prebieha striedavo po oboch stranách, ak nie najprv zopakujete cvičenie viackrát na jednej strane, potom na druhej. Hráč č.2 (stredný obranca) si narazí loptu s hráčom č.3 (defenzívny záložník). Potom hráč č.2 prihrá po zemi na krátku vzdialenosť hráčovi č.6 (stredný záložník), ktorý mu ju vracia prvým dotykom do pohybu. Hráč č.2 potom prihráva loptu po zemi na hráča č.11 (krajný útočník), ktorý prihráva loptu prvým dotykom do behu hráčovi č.6. Hráč č.6 prihráva loptu po zemi na hráča č.10 (ofenzívny záložník), ktorý z prvej posúva loptu na krídlo nabiehajúcemu hráčovi č.4 (krajný obranca č.4). Hráč č.4 centruje loptu do pokutového územia nabiehajúcej dvojici hráčov č.10 a č.9 (stredný útočník a ofenzívny stredný záložník). Hráči č.9 a č.10 zakončujú loptu na bránu a sú pri tom bránení obrancami č.2 a č.3. Mimoriadne dôležité je správne načasovanie pohybu jednotlivých hráčov. Počas cvičenia prebieha rotačný systém pri hráčoch č.3, č.6, č.11 a č.4 (pravidelne si menia pozície). Útočné duo hráčov sa pravidelne strieda s druhou dvojicou útočiacich hráčov.

Útočné cvičenie č.2 pri systéme 4-3-3 so súperom 


{/guest}

 

Musíte tiež vidieť:

Dutch Soccer School - Louis Van Gaal - Prihrávky do trojuholníka

SAQ Futbal - Tajomstvo legendy Newcastlu Mickeyho Quinna

Slovenský futbal - Vladimír Weiss - Úspešná misia v Kazachstane

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It