Dutch ball

Typickým prvkom Dutch Soccer School je využívať pri cvičeniach prítomnosť súpera. Práve účasť súperových hráčov v cvičení najlepšie odráža skutočnú zápasovú situáciu. Takýto typ cvičení si predstavíme dnes a v najbližších týždňoch. Cvičenia budú postupne krok za krokom náročnejšie, pretože v nich bude pribúdať počet obrancov.

Vzory útočných herných kombinácií zostávajú rovnaké alebo podobné. Rozdiel v cvičeniach je v tom, že je už prítomný odpor súpera.

 

ÚHK č.1 so súperom

Rozdiel od predchádzajúceho cvičenia ÚHK č.1 bez súpera je práve v prítomnosti obrancov. Začnite s jedným obrancom pre dvoch útočníkov pred bránou, neskôr môžete pridať ďalšieho obrancu, ktorý atakuje krajného útočníka. Pretože už ide o zložité cvičenie, tréner vysvetľuje postavenie hráčov podľa jednotlivých pozícií. Keď príjme loptu krajný útočník mal by ju prikryť a prihrať naspäť strednému útočníkovi. Medzitým vbieha do voľného miesta v krídelnom priestore krajný obranca, ktorý centruje loptu do pokutového územia. Centrovanú loptu zakončujú pred bránou stredný útočník a ofenzívny stredný záložník, ktorý sú okrem brankára bránení jedným obrancom.

 

Kľúčové body cvičenia:

1. Rýchla práca s loptou

2. Jednoduché presné prihrávky v pohybe

3. Hrať priamočiaro

4. Vykonávať cvičenie na oboch krídlach

5. Pozičná hra na krídlach

6. Pozičná hra pred bránou

 

Popis cvičenia:

Cvičenie prebieha striedavo po oboch stranách. Hráč č.2 (stredný obranca) prihráva loptu vzduchom alebo po zemi do krídelného priestoru na hráča č.11 (krajný útočník), ktorý prvým dotykom loptu prikryje pred obrancom č.2. Následne hráč č.11 prihráva loptu hráčovi č. 6 (stredný záložník). Hráč č.6 prihráva loptu do krídelného priestoru nabiehajúcemu hráčovi č.4 (krajný obranca). Hráč č.4 centruje loptu do pokutového územia nabiehajúcej dvojici hráčov č.10 a č.9 (stredný útočník a ofenzívny stredný záložník). Hráči č.9 a č.10 zakončujú loptu na bránu a sú pri tom bránení obrancom č.3. Mimoriadne dôležité je správne načasovanie pohybu jednotlivých hráčov. Zakončujúca dvojica hráčov pred nabiehaním do pokutového územia prekríži svoj pohyb a jeden z hráčov nabieha hlbšie do pokutového územia smerom k prednej žrdi. Druhý útočiaci hráč si nabieha na hranicu pokutového územia smerom k zadnej žrdi. Počas cvičenia prebieha rotačný systém pri hráčoch č.4, č.6 a č.11 (pravidelne si menia pozície). Útočné duo hráčov sa pravidelne strieda s druhou dvojicou útočiacich hráčov.

Útočné cvičenie č.1 pri systéme 4-3-3 so súperom 

 

Musíte tiež vidieť:

Dutch Soccer School - Revolúcia v akadémii Feyenoordu Rotterdam - 1.časť

Sergio Aguero - Zbavte sa súpera pomocou SAQ Programu

Women´s soccer - Top futbalistky sveta

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It