V rámci Dutch Soccer School si predstavíme ďalší variant útočnej hernej kombinácie v rámci systému 4-3-3. V posledných dvoch týždňoch sme si ukázali útočné herné kombinácie č.1 a č.2. Dnes nás čaká variant č.3. Článok je určený len pre registrovaných užívateľov.

{guest}

Prihláste sa, alebo ak ešte nemáte účet, zadarmo sa zaregistrujte tu.  {/guest}

{!guest}

Útočná herná kombinácia 3 bez prítomnosti súpera

Cvičenie je veľmi podobné ako pri ÚHK č.1 a ÚHK č.2. Len pri kombinácii je vynechaný z akcie krajný útočník a prihrávka od stredného obrancu smeruje priamo do krídelného priestoru k nabiehajúcemu krajnému obrancovi. Dôraz sa kladie na podobné veci ako v predchádzajúcich cvičeniach. Novým prvkom je spomínané vynechanie krajného útočníka z akcie. Jeho prítomnosť je však dôležitá na oklamanie súperovej obrany.

V krídelnom priestore sa lopta pohybuje medzi rôznymi pozíciami: obrancom, záložníkom a útočníkom. Tieto pozície musia byť neustále rotované (točené).

Na konci akcie sa pohybujú dva páry hráčov pozostávajúcich z útočných záložníkov a stredných útočníkov. Tieto páry sa striedajú pred bránou pri zakončení a snažia sa skórovať. 

 

Kľúčové body cvičenia:

1. Fyzická námaha sa vzťahuje špecificky na pozíciu

2. Rýchla práca s loptou

3. Jednoduché presné prihrávky v pohybe

4. Hrať priamočiaro

5. Vykonávať cvičenie na oboch krídlach

6. Výber pozície pred bránou

7. Pri centroch je potrebné brať na zreteľ brankára (jeho postavenie)

 

Popis cvičenia:

Cvičenie prebieha striedavo po oboch stranách. Hráč č.2 (stredný obranca) si narazí loptu s hráčom č.3 (druhý stredný obranca). Potom prihráva loptu po zemi hráčovi č.6 (stredný záložník), ktorý mu loptu vracia prvým dotykom. Hráč č.2 prihráva loptu vzduchom alebo po zemi do krídelného priestoru na nabiehajúceho hráča č.4 (krajný obranca). Hráč č.4 centruje loptu do pokutového územia nabiehajúcej dvojici hráčov č.10 a č.9 (stredný útočník a ofenzívny stredný záložník). Hráči č.9 a č.10 zakončujú loptu na bránu. Mimoriadne dôležité je správne načasovanie pohybu jednotlivých hráčov. Zakončujúca dvojica hráčov pred nabiehaním do pokutového územia prekríži svoj pohyb a jeden z hráčov nabieha hlbšie do pokutového územia smerom k prednej žrdi. Druhý útočiaci hráč si nabieha na hranicu pokutového územia smerom k zadnej žrdi. Počas cvičenia prebieha rotačný systém pri hráčoch č.4, č.6 a č.11 (pravidelne si menia pozície). Útočné duo hráčov sa pravidelne strieda s druhou dvojicou útočiacich hráčov.

Útočné cvičenie č.3 pri systéme 4-3-3 bez súpera 

{/guest}

 

Musíte tiež vidieť:

Dutch Soccer School - Louis Van Gaal - Moje tréningové tajomstvá

Plánovanie SAQ futbalového programu - základné pravidlá

Slovenský futbal - Niečo je zhnité v klube Bratislavskom

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It