Dutch ball

Pri výučbe Dutch Soccer School a špeciálne systému 4-3-3 je potrebné zdokonaľovať tento systém postupne od jednoduchších k zložitejším cvičeniam. Pred týždňom sme si predstavili útočné cvičenie I. v rámci systému 4-3-3 bez prítomnosti súpera. Ďalej si ukážeme útočnú hernú kombináciu II. v rámci systému 4-3-3. Článok je určený len pre registrovaných užívateľov.

{guest}

Prihláste sa, alebo ak ešte nemáte účet, zadarmo sa zaregistrujte tu.  {/guest}

{!guest}

Útočná herná kombinácia 2 bez prítomnosti súpera

V cvičení sa kladie dôraz na podobné veci ako v útočnom cvičení 1. Novým prvkom je však extra pozornosť venovaná stredovému hráčovi. Stáva sa podporným hráčom pri tvorbe útoku. Dvaja strední obrancovia zabezpečujú prihrávku, ktorá smeruje na krídla, ale tento raz si pri rozohrávke pomôžu aj so stredovým hráčom.

V krídelnom priestore sa lopta pohybuje medzi rôznymi pozíciami: obrancom, záložníkom a útočníkom. Tieto pozície musia byť neustále rotované (točené).

Na konci akcie sa pohybujú dva páry hráčov pozostávajúcich z útočných záložníkov a stredných útočníkov. Tieto páry sa striedajú pred bránou pri zakončení a snažia sa skórovať.

 

Kľúčové body cvičenia:

1. Fyzická námaha sa vzťahuje špecificky na pozíciu

2. Rýchla práca s loptou

3. Jednoduché presné prihrávky v pohybe

4. Hrať priamočiaro

5. Vykonávať cvičenie na oboch krídlach

6. Výber pozície pred bránou

7. Pri centroch je potrebné brať na zreteľ brankára (jeho postavenie)

 

Popis cvičenia:

Cvičenie prebieha striedavo po oboch stranách. Hráč č.2 (stredný obranca) si narazí loptu s hráčom č.3 (druhý stredný obranca). Potom prihráva loptu po zemi hráčovi č.6 (stredný záložník), ktorý mu loptu vracia prvým dotykom. Hráč č.2 prihráva loptu vzduchom alebo po zemi do krídelného priestoru na hráča č.11 (krajný útočník), ktorý prvým dotykom prihráva loptu hráčovi č.6. Hráč č.6 prihráva loptu do krídelného priestoru nabiehajúcemu hráčovi č.4 (krajný obranca). Hráč č.4 centruje loptu do pokutového územia nabiehajúcej dvojici hráčov č.10 a č.9 (stredný útočník a ofenzívny stredný záložník). Hráči č.9 a č.10 zakončujú loptu na bránu. Mimoriadne dôležité je správne načasovanie pohybu jednotlivých hráčov. Zakončujúca dvojica hráčov pred nabiehaním do pokutového územia prekríži svoj pohyb a jeden z hráčov nabieha hlbšie do pokutového územia smerom k prednej žrdi. Druhý útočiaci hráč si nabieha na hranicu pokutového územia smerom k zadnej žrdi. Počas cvičenia prebieha rotačný systém pri hráčoch č.4, č.6 a č.11 (pravidelne si menia pozície). Útočné duo hráčov sa pravidelne strieda s druhou dvojicou útočiacich hráčov.

Útočné cvičenie č.2 pri systéme 4-3-3 bez súpera 

{/guest}
Musíte tiež vidieť:

Dutch Soccer School - Špecifické cvičenie II. v rozcvičke pre systém 4-3-3

Maďarský futbalový gigant prijal SAQ Tréning

Sústreďme sa na futbal - Postoj a tímová súdržnosť futbalistiek

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

 

Pin It