Brazil - Chile 1:1 (1:1), 3:2 on penaltiesMaroš Zimnikoval

Už v osemfinále spojil los týchto dvoch súperov, ktorí predvádzali v skupine pekný a útočný futbal. Bolo však jasné, že jeden z nich sa so šampionátom rozlúči.

Od začiatku zápasu sa hral pekný futbal. Držanie lopty bolo opäť na strane Chile ako aj v zápase proti Holandsku, no opäť ich súper prestrieľal. Prvý gól padol po rohovom kope v 18' minúte, keď do brány doklepol loptu David Luiz. Chile stihlo odpovedať do konca prvého polčasu, keď sa presadil Alexis Sanchéz po strele z vnútra pokutového územia.

V druhom polčase pokračoval rýchly útočný futbal z oboch strán. Šance si začali vytvárať obe mužstvá. Do veľkej šance sa dostal Aranguiz, ktorého po najkrajšej akcii zápasu vychytal Cesar. Potom sa do dvoch sľubných šancí dostal Hulk, z prvej dal dokonca gól, ale pri spracovaní lopty si pomohol rukou a tak gól nemohol byť uznaný. V druhej akcii ho zasa vychytal Claudio Bravo. Zápas nakoniec dospel do predĺženia, pretože sa ani jednému z tímov nepodarilo do konca zápasu skórovať.

V predĺžení sa snažili obe mužstvá vychádzať zo zabezpečenej obrany a neurobiť chybu, po ktorej by mohol súper zápas rozhodnúť. Viac z hry mala Brazília, pokúšala sa najmä o strely z diaľky, avšak v bráne chytal pozorný brankár Chile. Najväčšiu šancu predĺženia spálil v 120´min. hráč Chile Pinilla, ktorý strelou z hranice šestnástky opečiatkoval len brvno brány Brazílie.

V penaltách začala lepšie Brazília, keď viedla už 2:0, no smoliar zápasu Hulk nepremenil svoju penaltu a razom to bolo 2:2. Rozhodnutie priniesla posledná séria penált, v ktorej spasiteľ Brazílie Neymar dal gól, ale Jara, ktorý sa pričinil aj o prvý gól Brazílie v zápase trafil len žrď. Ďalej teda postupuje Brazília a už vieme, že vo štvrťfinále narazí na Kolumbiu. Čaká nás ďalšia zaujímavá konfrontácia juhoamerických celkov, ktorá môže priniesť prekvapenie na úkor favorita.

Najkrajší gól: v 32´min. gól Alexisa Sanchéza (1-1)

Najkrajšia akcia: v 64´min. nádherná akcia na jeden dotyk v podaní Chile, na ktorej konci zakončoval Aranguiz

Najkrajší zákrok brankára: v 42´min. zákrok Claudia Brava po strele Daniho Alvesa

Hráči zápasu: Neymar Jr. a Alexis Sánchez