Turnaj Lenivá lopta 2009

Jesenná časť futbalovej sezóny 2009/2010 sa definitívne uzavrela minulý víkend záverečnými zápasmi Corgoň ligy. Futbal v nižších súťažiach sa uložil k zimnému spánku už skôr, začiatkom novembra.

 

Futbalisti v zimnom období až do začiatku jarnej prípravy v januári využívajú ako doplnkový šport halový futbal, prípadne futsal. Voľné víkendy si futbalisti spestrujú rôznymi halovými turnajmi, či mini – turnajmi. Jedným takýmto mini – turnajom je aj futbalový turnaj v Brusne pod názvom ,,Lenivá lopta“.

Po nultom ročníku v roku 2002 sa v sobotu 19.12.2009 v telocvični na ZŠ Brusno uskutoční už 6.ročník tohto turnaja.

Doterajší víťazi turnaja:

2002 – Drink Team

2003 – Darebáci

2004 – FK 34 Brusno

2005 – Drink Team

2006 – Drink Team

2008 – Drink Team

Postupový kľúč

V tomto ročníku sa podobne ako minulý rok zúčastní 12 tímov. Tie žreb rozdelí do troch štvorčlenných skupín. V skupine odohrá každý tím 3 zápasy a do štvrťfinále postúpia prvé dva tímy z každej skupiny + dvaja najlepší z tretích miest.

Kde hľadať favoritov

Najúspešnejším účastníkom turnaja je Drink Team, ktorý dokázal zvíťaziť už 4krát, keď vyhral 3 posledné ročníky. Družstvo je zostavené väčšinou z bývalých úspešných hráčov Brusna nedávnej minulosti ako Peter Chromek, Pavol Urbančok, Róbert Nikel, Andrej Smida či Miroslav Kelemach. Drink Team je už tradične favoritom číslo 1 na víťaza turnaja.

Po minuloročnom úspešnom vystúpení sa medzi favoritov radí Expres Hiadeľ, ako aj víťaz z roku 2003 Darebáci. Tí dosiahli svoj najväčší úspech aj za pomoci ligového hráča Dukly Banská Bystrica Michala Pančíka, ktorý sa stal pravidelným hráčom Darebákov na tomto turnaji. Darebáci od roku 2003 márne čakajú na výraznejší úspech.

K favoritom na semifinále budú patriť tímy Načo Názov či Dynamo Oremlaz, ale prekvapiť môžu aj ďalšie mužstvá ako Koma alebo SR 17.

Najväčšie mená turnaja

Aj keď ide o amatérsky halový turnaj v minulých rokoch si na ňom zahralo aj niekoľko známych hráčov. Michal Pančík, Tomáš Pančík, Viktor Pečovský či Andrej Rendla.  Jediným víťazom spomedzi týchto mien na turnaji Lenivá lopta je však len Michal Pančík. Aj to hovorí veľa o špecifickosti turnaja a o tom, že na celkový úspech je dôležité mať v tíme okrem hviezd ešte niečo viac. Súdržnosť a dobrá atmosféra v tíme, kde sa každý jeden člen podriadi kolektívu, dokáže robiť zázraky.

Vekový priemer

Čo je na turnaji najlepšie je vekový priemer hráčov. Nájdete tu hráčov, ktorí už s aktívnou kariérou skončili, hráčov na vrchole výkonnosti ako aj mladých začínajúcich hráčov v dorasteneckom veku. Takúto vekovú skladbu nemôžete vidieť na žiadnom inom turnaji. Dokazuje to skutočnosť, že futbal je fenomén, futbal ľudí spája a preto ho hrajú, pokiaľ to dovolí zdravie, rôzne vekové kategórie. 

Žreb

Žrebovanie základných skupín turnaja sa uskutoční dnes 12.12.2009 od 20:00 v Bistre Mates v Brusne. Reportáž o priebehu, výsledkoch a zaujímavostiach zo žrebovania + foto Vám prinesieme na futbalshviezdickou.sk

Doplnkové informácie

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.