Spanish Soccer logo

Pred týždňom sme si predstavili cvičenie 2 vs.1 v rámci španielskeho modelu útočenia. Ak takáto herná situácia vznikne priamo v zápase, je potrebné ju vyriešiť čo najrýchlejšie. Španielske tímy sú v tom majstrami a rýchlosť hry je ich charakteristickým prvkom. Pri cvičení 2 vs.1 sme využili prvok prečíslenia. V dnešnom útočnom cvičení 2 vs.1 + 1 majú útočníci na vyriešenie hernej situácie a zakončenie obmedzený čas a musia pracovať rýchlo. Článok je určený len pre registrovaných užívateľov.

 

Španielsky model útočenia - cvičenie 2 vs.1 + 1

Cvičenie prebieha na jednej tretine ihriska (útočná tretina). Rýchlosť hry je kľúčovým elementom hry španielskych futbalových klubov a reprezentácie. Tieto tímy sú veľmi skúsené v tom, aby rozpoznali kedy vznikne situácia s prečíslením a vtedy zaútočia na súperovu bránu. Pri tomto cvičení je dôraz kladený na rýchlosť prevedenia vzhľadom na prítomnosť druhého obrancu.

 

Priebeh hry

Na obe strany od stredu ihriska cca. 30 – 35 metrov od brány sú umiestnené 2 kužele. Pri oboch kužeľoch sú pripravení hráči v modrom. Akciu spúšťa hráč v červenom (obranca) v strede medzi 2 kužeľmi, ktorý prihráva striedavo prvému hráčovi pri kuželi. Raz na jednu stranu, raz na druhú stranu. Hráč v poloblúku v červenom drese sa stáva obrancom. Po prihrávke od obrancu vzniká situácia 2 vs.1, ktorú musia hráči vyriešiť zakončením na bránu. Obranca, ktorý akciu rozohral okamžite po prihrávke šprintuje na pomoc druhému obrancovi. Ak loptu získajú obrancovia, akcia končí a štartuje opäť od začiatočného bodu.

Španielsky model útočenia - cvičenie 2 vs.1 + 1

 

Musíte tiež vidieť:

Spanish Soccer School - Rondos - tajná zbraň Španielska - 1.časť

Športová psychológia - Bill Beswick - Hodnotenie silných a slabých stránok hráča

SAQ Futbal - Plánovanie SAQ futbalového programu - základné pravidlá

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It