Šimon Šnajder

V rubrike Album mladých sme požiadali o rozhovor nádejného mladého hrotového útočníka z OTJ Hontianske Nemce Šimona Šnajdera, ktorý s nami prehodnotil aktuálnu situáciu dorastu v Hontianskych Nemciach, prezradí nám čo to o postupových ambíciách tímu, podelí sa s nami o svoje futbalové ciele, prezradí nám aký je jeho obľúbený futbalový klub, koho tipuje na víťaza v Lige Majstrov, kto bol zatiaľ jeho najlepší futbalový tréner, dozviete sa aké sú jeho silné a slabé futbalové stránky, ktorý svoj jesenný gól v 5.lige si cení najviac a množstvo ďalších zaujímavostí.

 

dátum narodenia: 21.4.1996

výška: 170 cm

váha: 60 kg

prezývka: Šimon

post: útočník

kluby: OTJ Hontianske Nemce (od roku 2002 -

Hontianske Nemce patria už niekoľko rokov k špičke v 5.lige, ale k postupu do 4.ligy stále niečo chýbalo. S akými cieľmi idete do jarnej časti v tejto sezóne?

Teraz v jarnej časti sezóny sa budeme snažiť celý tím, aby sme sa dostali už vyššie ako je 5. liga.

Čiže cieľom je postup. V tabuľke ste po jeseni na 3.mieste, so stratou 4 body na Hrochoť a 2 body na Očovú. Ako by si ohodnotil tieto tímy?

Hrochoť disponuje veľmi kvalitnými kádrom, jej hráči sú technicky zdatní a po fyzickej stránke dobre pripravení. Na jeseň sme po veľmi náročnom zápase nakoniec odchádzali s prehrou 4:3. Čo sa týka zápasu s Očovou, kvôli výlúčeniu z predchádzajúceho zápasu som mal stopku a zápas som si pozrel iba z tribúny. Myslím si, že sme mali navrch, ale nakoniec sme sa museli uspokojiť aj s nerozhodným stavom.

A aká bola zimná príprava?

V zimnej príprave sme sa predovšetkým zameriavali na kondíciu, mali sme silové cvičenia. Postupom času sme sa dostali aj k cvičeniam zameraným na taktiku, skúšali sme nové formácie do jarnej časti. Odohrali sme aj pár prípravných zápasov, kde sme si to odskúšali a tešíme sa na ostrú súťaž.

Kto je teraz trénerom dorastu?

Milan Považan, je to náš nový tréner v tejto sezóne.

Aké zmeny nastali v tíme po minulej sezóne ? Koľko hráčov odišlo, koľkí prišli?

Z tímu odišlo 7 hráčov, väčšina zo základnej zostavy, ale pribudli 4 hráči zo starších žiakov. Aj napriek týmto veľkým zmenám si s mladšími hráčmi dobre rozumieme, sme skvelá partia a viem, že kvalita tímu sa neznížila.

Aká je tvoja úloha v tíme?

Keďže som útočník, tak predovšetkým strieľať góly. Snažím sa však zapájať aj do kombinácií, čakám na finálne prihrávky, po ktorých by som mal skórovať.

V minulej sezóne si nastrieľal 20 gólov a bol si druhý najlepší strelec tímu, Marunčiak dal 39 gólov. Neočakáva sa od teba, že ho strelecky nahradíš?

 

Očakávania určite sú, ale ja budem najspokojnejší hlavne vtedy, keď sa bude dariť hlavne tímu a keď po sezóne budeme môcť osláviť postup do 4.ligy, k čomu prispejem aj ja dobrými výkonmi a gólmi.

Ktorý z 15 jesenných gólov si ceníš najviac? Ktorý bol najkrajší?

Určite je to gól zo zápasu s Banskou Štiavnicou. Za stavu 1:1 som sa perfektne uvoľnil a z nájazdu som vsietil gól. Zápas sme nakoniec vyhrali 2:1 a môj gól bol označený za víťazný.

Aké sú tvoje silné futbalové stránky?

Predovšetkým je to rýchlosť, silná strela, húževnatosť a agresivita pri osobných súbojoch.

A v čom by si sa mal zlepšiť?

Musím zlepšiť zohratosť s tímom, keďže do tímu prišli noví hráči a prehľad v hre. A samozrejme ako každý cieľavedomý útočník dávať čo najviac gólov.

Sleduješ aj dianie v A-tíme Hontianskych Nemiec? Ak áno koľko odchovancov tam hráva, poznáš tam aj niekoho osobne?

Dianie v Á-tíme popravde veľmi nesledujem, ale myslím si, že je tam minimálne 9 odchovancov. Áno, s niektorými sa aj osobne poznám, jeden z nich je navyše aj môj bratranec.

V akom veku si s futbalom začínal a kto bol tvoj najlepší tréner?

S futbalom som začínal v 6 rokoch, keď som nastúpil ako prvák do základnej školy. Každý tréner, ktorý ma trénoval bol dobrý a niečím výnimočný, ale za najlepšieho považujem Milana Štievka.

V čom bol podľa teba najlepší? Aký je pán Štievko tréner?

Bol to môj najlepší tréner. Najpoctivejší, vedel povzbudiť, pochváliť, ale aj zdvihnúť hlas, keď bolo treba. Ako tréner bol šikovný. Mal veľmi dobre pripravené tréningové jednotky ako aj herne systémy.

Aké sú tvoje futbalové plány, čo by si chcel vo futbale dosiahnuť?

Mojim prvoradým cieľom je dať čo najviac gólov, aby som pomohol tímu k postupu do vytúženej 4.ligy. Ale mojou túžbou je aj hrávať raz kvalitnú ligu, rozvíjať svoj talent a dostať sa čo najďalej.

Ktorý je tvoj obľúbený futbalový klub a hráč?

Najradšej mám FC Barcelona, ale ešte sa mi páči aj Borussia Dortmund. Obľúbeného hráča nemám.

Kto podľa teba vyhrá Ligu Majstrov 2013?

Finále bude FC Barcelona - BVB Borussia Dortmund, ale víťazom sa stane podľa mňa FC Barcelona.

Koho tipuješ na víťaza 5.ligy tento rok? Kto hrá najlepší futbal v súťaži?

To vôbec netuším všetko je teraz na vrchu tabuľky natlačené a každý hrá pekný futbal :), ale najviac ma zaujala hra Banskej Štiavnice, hrala pekný futbal a bol to jeden z najnepríjemnejších súperov.

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa úspechov v boji o postup do 4.ligy ako aj v ďalšej kariére.

 

Šimon Šnajder (dolný rad prvý zľava) s tímom Hontianske Nemce.

Tím Hontianske Nemce

Pin It