Footbonaut

"Musíš byť presný, veriť svojim schopnostiam a byť neustále v strehu, pripravený ku skoku v ľubovoľnom smere. Naozaj som si to užil a zabavil sa. Bolo to náročné pre nohy a rovnako pre hlavu. Musel som myslieť dopredu. Prial by som si, keby sme boli mali takúto pomôcku v časoch, keď som aktívne hrával." (Jamie Redknapp)

Možno už niektorí z vás počuli alebo videli modernú tréningovú pomôcku Borussie Dortmund – Footbonaut. Tento futbalový stroj vystreľuje lopty rýchlosťou až 120 km/h. Vyžaduje od hráčov, aby sa zamerali na malé asi 1 m veľké štvorčeky, s cieľom zlepšiť presnosť prihrávok. V nasledujúcom článku sa dozviete niečo viac o tejto prevratnej tréningovej pomôcke.

V nasledujúcom videu vám cvičenie pomocou tohto tréningového stroja ukáže záložník Borussie Dortmund – Henrik Mkhitaryan.  Henrik Mkhitaryan

 

BVB Borussia Dortmund získala tento stroj v roku 2012 a odvtedy sa stal neodmysliteľnou súčasťou tréningového procesu vestfálskeho klubu.

Stroj Footbonaut pomáha futbalistom pri spracovaní a prihrávaní. Lopty sú vystreľované z 8 rôznych otvorov, zatiaľ čo hráč je usmerňovaný prostredníctvom farebných signálov po obvode, do ktorých štvorčekov má loptu prihrať.

Kuba Blaszczykowski

Na ďalšom videu nájdete Kubu Blaszczykowskeho ako vykonáva cvičenie na tomto revolučnom tréningovom stroji.

Footbonaut je moderná pomôcka, ktorú by si želal pod stromček snáď každý futbalový tréner. Práve tento stroj by mohol byť jedným z tajomstiev úspechu BVB. Aj vďaka Footbonaut možno očarila Borussia v posledných rokoch svojim futbalom celý svet.

Dortmundská verzia tohto stroja má tvar štvorca s veľkosťou 14m. V strede štvorca je kruh. Tu je miesto pre hráča a z otvorov vo štvorcoch sú k nemu vystreľované lopty náhodne a v rôznych výškach a uhloch. Hráč potom musí loptu spracovať a umiestniť ju do jednej zo 64 cieľov v kocke. Cieľový priestor hráč identifikuje vďaka rozsvieteniu štvorcového rámu. Všetky akcie sú nahrávané na video a okamžite analyzované. Výsledky sú dodávané priamo na trénerov iPad.

Footbonaut je potrebná pomôcka pre všetkých začínajúcich futbalových majstrov. Bývalý anglický reprezentant Jamie Redknapp testoval skorú verziu tohto stroja v ústredí firmy Adidas v Nemecku v máji 2012. Zariadenie Adidas, ktoré testoval Redknapp malo 4 ciele. Jamie zaostal za rekordom Adidas o 2 sekundy.

A čo o tomto teste povedal Jamie Redknapp? Jamie Redknapp

„Bola to veľká zábava a naozaj vás to donúti k rýchlemu zápasovému tempu. Prinúti vás to mať hlavu neustále hore, mať správny postoj tela a byť neustále zapojený. Na rozdiel od Dortmundského Footboanut, tento stroj v Adidase mal 4 panely, proti ktorým ste museli hrať s loptou, keď sa zaplo svetlo hore. Nemohli ste sa pohnúť ďalej, kým ste netrafili správny panel a vždy ste použili rovnakú loptu. Musíš byť presný, veriť svojim schopnostiam a byť neustále v strehu, pripravený ku skoku v ľubovoľnom smere. Naozaj som si to užil a zabavil sa. Bolo to náročné pre nohy a rovnako pre hlavu. Musel som myslieť dopredu. Prial by som si, keby sme boli mali takúto pomôcku v časoch, keď som aktívne hrával. Po teste mi povedali, že som zaostal za rekordom o 2 sekundy. Nie zlé na starca s boľavými kolenami."

 

Mohlo by vás zaujímať:

Tajomstvo Kloppovej Borussie

Rondos - 4.časť - cvičenia 4 na 2 (článok je len pre registrovaných užívateľov)

SAQ Amatérsky predsezónny plán

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It